Будівництво Дизайн інтерє'ру Кольори та фактури Лайф хаки Технології

Пастельні відтінки в інтер'єрі - Майстер 24

Відомо, що ніжні, наче водою розмиті, кольори особливо хороші в невеликих кімнатах, але і в просторе приміщення здатні привнести якийсь ореол височини, насичуючи його повітрям і світлом. До того ж, різноманітність пастельних тонів і їх похідних переконує в тому, що у нас є чудова можливість перетворити й освіжити інтер’єр абсолютно будь-якої кімнати.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору кольорів, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Які відтінки є пастельними

Пастельні відтінки – це блідуваті похідні від яскравих і насичених кольорів. Приміром, пастельний варіант кобальтового – блакитний, а червоного – ніжно-рожевий, темно-зелений ж стає блідо-салатним.

Затребуваними в створенні традиційних і сучасних інтер’єрів пастельні відтінки роблять вельми цінні властивості, а саме:

  • Нейтральні тони здатні відображати і поглинати навколишні яскраві кольори. Тому, використовуючи взимку відтінки більш насичені, можна створити «тепле» оточення, а влітку – навпаки, прохолодне.
  • Пастель в інтер’єрі зорово збільшує простір і кількість денного світла. Ця якість пригодиться у невеликих кімнатах у північній стороні будинку.
  • Ніжна гамма кольорів може створити атмосферу спокою, легкості і вишуканості. Потрібно лише вміло підібрати необхідний відтінок, меблі та декоративні предмети.

Де застосувати теплу пастельну гаму в інтер’єрі

У тому випадку, якщо ваша кімната знаходиться у північній частині будинку, в оформленні слід використовувати відтінки з персиковим і пісочним, рожевим або жовто-коричневим пігментом. Вони допоможуть створити відчуття тепла і затишку.

Ванна кімната при відсутності зайвих метрів площі найчастіше може містити в собі і туалетний столик, за яким дами наносять щоденний макіяж. Щоб ритуал проходив в піднесеному настрої, виберіть легкі персикові завіси і милий рожевий пуфик, вони підтримають пастельну тематику кімнати.

Спальня – це центр спокою і розміреності, тому м’які пастельні тони теплих кольорів тут найбільш доречні. А красиво прикрасити кімнату можна мереживом, ніжним графічним візерунком і декоративними штучками.

У невеликих приміщеннях, таких як вітальні та гардеробні, недостатньо просто застосувати теплий відтінок пастельної гами, необхідно підкріпити його правильним джерелом світла, можливо, опущеного нижче, ніж треба, рівня.

Де застосувати холодні пастельні відтінки

Холодними є ті відтінки, в яких присутні пігменти ультрамарину, бузку, бірюзи і білого з синім відливом. Така гамма хороша для просторих кімнат, де при великій кількості денного світла вона зовсім не виглядає блякло, а в спекотні місяці візуально наповнює кімнату прохолодою.

Еклектична ванна цілком може містити в собі кілька гармонійних відтінків холодної пастельної гами, підкреслюючи фактурну особливість кожного предмета, але тим самим роблячи їх унікальними. Блакитна ванна на фігурних ніжках в сусідстві з бірюзовим плетеним кріслом красиво вимальовується на тлі «м’ятних» стін.

Старовинну шафу і невигадливий комод можна освіжити всього лише покривши двома шарами фарби пастельного відтінку. А доповнити такий ансамбль допоможе сатинова постільна білизна з крупним прохолодним малюнком.

Холодний відтінок м’яти в інтер’єрі вітальні може бути застосований в фасадах скляних шаф і оббивці вишуканих крісел, а в поєднанні з кольором слонової кістки кімната виливає свіжість.

Залишити відповідь