Кольори та фактури

Як поєднати колір стін, підлоги і стелі - Майстер 24

Правильно підібрані кольори кімнати дуже важливі при побудові комфортного простору. Існує чимало хитрих прийомів для того, щоб в невелике приміщення вдихнути світло і повітря, а простору кімнату із занадто високими стелями зробити затишнішою та теплішою.

Давайте розглянемо кілька варіантів колористичного оформлення житлової кімнати, які можуть стати в нагоді багатьом з вас під час ремонту.

Контрастні поєднання

Кімната, в якій використовується контрастна колірна гамма, завжди виглядає стильно і не може залишитися непомітною. До того ж, за допомогою поєднання відверто світлих відтінків з насичено темними тонами можна бездоганно виправити недоліки або підкреслити переваги приміщення.

Для кімнат з низькою стелею

Використовуйте густий і темний відтінок для стін, приміром, у вигляді шпалер з вертикальним орнаментом або малюнком. Можна обійтися без карниза або ж вибрати тонкий стельовий карниз, шириною не більше 5 см в тон стін. Стеля повинна залишатися світлою, а підлога, навпаки, темною. Завдяки рівному насиченому кольору і вертикальному орнаменту стіни ніби «витягуються».

Для вузьких кімнат з низькою стелею

Використовуючи ті ж прийоми, як і у першому варіанті, але доповнюючи їх контрастним світлим кольором однієї зі стін, можна візуально вкоротити занадто довгу кімнату. Можна, також, оформити вікно (якщо воно знахдиться на дальній стіні) світлими гардинами до підлоги, використовуючи стельовий карниз. Таким чином, вирішуються відразу дві проблеми: кімната здається вищою і візуально не такою видовженою.

Актуальний градієнт

Вітальня, спальня і будь-яка інша кімната, в якій використовуються різні відтінки однієї кольорової гами, виглядає гармонійно і дуже традиційно. Якщо ви є прихильником розміреного способу життя і класика вам до душі більше, ніж інші стилі, можна вибрати, наприклад, колір гіркого шоколаду для підлоги, какао для стін, і кремовий для стелі.

Розтяжка від темного тону до світлого несе в собі гармонію і умиротворення. Таке поєднання покликане збалансувати і правильно розподілити навантаження всіх горизонтальних і вертикальних площин. До цього слід додати, що таке поєднання кольору стін, підлоги і стелі чудово підійде для кімнат будь-якого типу.

Обрану гаму можна доповнити білим або темно-коричневим і чорним кольором на плінтусах, дверях, наличниках і карнизах, залежно від поставленого завдання. Кольори і відтінки для меблів та аксесуарів вибираються на ваш розсуд, але виходячи з теплової насиченості стін, підлоги і стелі.

Світло і повітря

Якщо ви вибрали темний паркет або ламінат для кімнати маленького розміру з невисокими стелями, не потрібно боятися, що колір підлоги вкраде дорогоцінні сантиметри висоти. Рекомендуємо вам виправити ситуацію, просто використовуючи тільки світлі прозорі відтінки для всіх стін, стелі і штор. Лиштви, карнизи і плінтуси також слід застосувати білі або найбільш відповідного світлого тону.

Тяжіння протилежностей

Як не дивно, але даний спосіб колірного рішення може підійти для кімнат і з високими, і з низькими стелями. Вся справа в тому, що єдиним відтінком стін повинен бути незмінно світлий чи темний, а, відповідно, підлога і стеля – протилежної стінам тони.

Для кімнат з високими стелями

Для того, щоб візуально скоротити висоту кімнати, виберіть темні кольори для обробки підлоги і стелі. І пам’ятайте, що холодний відтінок має здатність віддаляти, а теплий, навпаки, наближати об’єкти і поверхні.

Для кімнат з низькими стелями

Для того, щоб застосувати цей спосіб, вам знадобитися сконструювати два рівня стелі над головою. А сенс полягає в тому, щоб перший (базовий) рівень забарвити в темний холодний відтінок, а другий (підвісний) рівень зробити світлим. Такий прийом візуально підніме і поглибить невисоку стелю. Світлі стіни розширять простір, а темна підлога врівноважить навантаження верху кімнати.

Залишити відповідь