Кольори та фактури

Поєднання рожевого і сірого кольорів в інтер'єрі - Майстер 24

Поєднання рожевого і сірого кольорів по праву вважається одним з найпопулярніших. Змінюючи співвідношення цих кольорів, можна зробити інтер’єр як більш ніжним і чуттєвим, так і навпаки – надати йому серйозності і аскетичності. Причому, в будь-якому співвідношення обидва кольори виглядають виграшно, адже сірий колір в цьому дуеті стає менш формальним і витриманим, а рожевий набуває відсутньої виразності і яскравості.

У продовженні серії статей на тему красивих поєднань кольорів, ми розкриваємо деякі секрети комбінування різних відтінків рожевого і сірого кольорів, які підкреслять і прикрасять будь-яке приміщення, починаючи від спальні і закінчуючи кухнею.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору кольорів та відтінків, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй, адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Блідо-кораловий і сірий мармуровий

Дане поєднання вибирають прихильники тонких продуманих стилів в інтер’єрі, так як ці відтінки досить складні і багатоликі. Найчастіше без безпосередньої допомоги дизайнера-колориста не обійтися. Але якщо ви все-таки маєте намір розібратися в тонкощах підбору потрібного тонового поєднання, враховуйте такі нюанси:

  • Щоб вибрати правильний відтінок коралового кольору, який, до слова, цілком яскравий і грайливий, потрібно подивитися на найсвітліший пастельний його тон в колірній палітрі. До того ж, існує чимало відтінків, що імітують різні фактури і походять від пастельної гами, а саме: сріблястий рожевий, іскристий кораловий, бархатистий або перловий.
  • Це ж зауваження застосовне при підборі сірого відтінку в поєднанні з блідо-кораловим. Дивлячись на мармурову статую, можна без зусиль відмітити, як один колір в матеріалі перетворюється в другий, а потім в третій. Звідси випливає, що сіра оббивка дивана може містити в собі блакитні, пісочні та білі нитки.

Поєднувати настільки складні відтінки в інтер’єрі дуже захоплююче, і результат обов’язково вас здивує.

Лососевий і сіро-блакитний

М’який відтінок рожевої гами майже завжди присутній в палітрі виробників тканин і шпалер, тому його не складно буде підібрати, якщо ви шукаєте хороше поєднання для сірих кольорів кімнати.

Добре, якщо вибране вами поєднання буде підкріплено візерунком і фактурою. Наприклад, можна постелити шовковистий килим мерехтливого сірого кольору з контрастним білим орнаментом.

Також, успішним буде застосування декількох сірих і рожевих відтінків в якій-небудь з кімнат. Так, ніжно-коралові крісла прикрашайте подушками більш насиченого рожевого кольору.

При оформленні спальні можна пограти з відтінками сірого як основного кольору, підбираючи більш світлий для стін, а темний – для меблів та текстилю. Зробити гарний акцент можна за допомогою лососевого відтінку для однієї зі стін або узголів’я ліжка.

Карамельний рожевий і світло-сірий

Ті, хто скажуть, що таке поєднання годиться лише для дитячої кімнати, будуть праві, але лише частково. Адже воно стане в нагоді при оформленні спальні, або як миле рішення для невеликої вітальні. Відтворити одухотворену атмосферу в якому-небудь з приміщень вашого будинку можна за допомогою легких сірих і ніжно-рожевих відтінків.

Як було вже сказано, в межах кімнати можна застосувати рожево-сіре поєднання в будь-яких пропорціях і предметах. Так, використовуйте ніжний льодяниковий тон в текстилі, декорі, чохлах для меблів, основою для них стане сірий на стінах або на підлозі.

Строгу, дещо «аскетичну», вітальню, де нейтральні сірі відтінки переважають, можна візуально зробити більш легкою, прикрасивши вікна струмливими шторами перлинно-рожевого кольору.

Рожево-ліловий і графітовий

Поєднання даних відтінків особливо добре виглядає, наприклад, в стилі мінімалізм, в якому відсутність вигадливих форм і деталей компенсується за допомогою активних кольорів. В даному випадку не можна сказати, що основну роль бере на себе холодний відтінок рожевого, оскільки красивий графітовий колір тут далеко не випадковий.

Якщо послідовність використовується в приміщенні кухні, потрібно заздалегідь купувати матеріали і меблі необхідних відтінків. Коли темно-сірий активно присутній в основних кухонних меблях, рекомендується доповнити його такими ж «вагомими» об’єктами, наприклад, рожевим міні-диваном або м’яким куточком, фартухом в робочій зоні.

Залишити відповідь