Кольори та фактури

Марсельський віск - Майстер 24

Дерев’яний декор стіни – прекрасний спосіб зробити незвичайний акцент у вашій кімнаті. Завдяки акцентній дерев’яній стіні, поверхня в приміщенні не виглядає однорідною і плоскою, а весь інтер’єр здаєтся ефектним і неординарним. Дерево відмінно пристосовується до зовнішнього середовища в природі, чудесно адаптується і поєднується в різних стилях інтер’єру – більш універсальний матеріал для будівництва та оздоблення складно собі уявити.

Зокрема, можна виділити п’ять стилів, в яких акцентна стіна з дерева буде виглядати доречно, прекрасно доповнивши собою обраний стиль.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору матеріалів, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

У скандинавському стилі

При використанні дерев’яної стіни можна акцентувати увагу на різниці фактур, це не тільки змінить геометрію, але і підкреслить основну ідею дизайну. Таке рішення стане прекрасним доповненням до скандинавського стилю.

Чудову реалізацію скандинавського стилю можна спостерігати на зображенні внизу, дизайнер цього приміщення зробив два акценти: один – колірний, вибравши червоний колір в елементах декору , а другий – фактурний, використавши дерев’яні дошки в обробці фронтальної стіни.

У скандинавському стилі чудово виглядатиме вибілене дерево – білений дуб або береза. Вони добре виглядають у традиційних для скандинавського стилю білих інтер’єрах.

Якщо вибирати стінку як центральну прикрасу всієї кімнати, то розмальований варіант стане ідеальним рішенням, що привнесе динамічність, оригінальність і колірну насиченість.

В еко стилі

Екологічно чисті будинки – тренд останніх років. Дерево – один з найбільш поширених матеріалів, що використовують при їх створенні. Акцентна стіна з дерева буде прекрасним доповненням, наприклад в спальні або вітальні. Також відмінно може виглядати стіна з дерева, яка поєднується з з іншими дерев’яними предметами, як на фотографії внизу.

В стилях шале або рустик

Стиль шале відрізняється своєю простотою і водночас вишуканістю, невимушеністю і природністю. Для обробки поверхонь і акцентних стін часто використовується дерево.

Так як стилі шале і рустик зазвичай акцентують навмисну ​​природність, необробленість, неотесаність і навіть грубість в обробці, бажано використовувати дерево «з історією», можна комбінувати дошки різної довжини і ширини або різного забарвлення.

У стилі кантрі

Стиль кантрі також радо прийме в свої «обійми» декор з дерева в цілому і дерев’яну акцентну стіну зокрема. Є щось особливе у використанні грубуватої деревини з ефектом необробленості.

Не зайвим буде сказати, що в стилі кантрі багато елементів декору виконані з дерева, так що сполучуваність обробки і аксесуарів гарантована.

Марсельський віск - Майстер 24

Інтер’єр в стилі кантрі – це втілення сільського духу, в якому перемішуються вишуканість і практичність, натуральність і простота. Зараз цей стиль дуже популярний, особливо в оформленні заміських будинків і котеджів, бо багато з нас зараз тяжіють до всього натурального і екологічно чистого, що властиво саме цьому стилю. У цього стилю є антипод – це стиль хай-тек, який на противагу кантрі характерний тим, що в ньому використовуються сучасні і часто не натуральні матеріали. Дуже нагадує кантрі етностиль, який також передбачає використання природних та натуральних матеріалів і простоту в оформленні, але використовує етнічні мотиви тієї чи іншої країни. Так склалося, що стиль кантрі досить популярний у всьому світі. Інтер’єри в різних країнах будуть відрізнятися, тому що вони будуть відтворювати колорит тієї країни, в якій застосовуються. Якщо говорити про різні стилі кантрі, то вони можуть бути французькі, англійські, американські, і кожен буде індивідуальний. Адже англійці оформлятимуть інтер’єр в стилі англійського сільського будиночку, а французи – у стилі французького провансу, який вважається найпопулярнішим із стилів кантрі . Все тому, що крім асоціації з селом, цей стиль ще має зв’язок з морем, сонцем. Використовуючи, всі складові цього стилю можна створити інтер’єр у стилі американського ранчо, а можна створити російську хату або швейцарське шале. Головне не відходити від важливих і незамінних чорт кантрі в інтер’єрі: простота, висока функціональність і відсутність химерності при оформленні.

Якщо ділити стилі кантрі за етнічними мотивами, то хотілося б дати невеликі характеристики деяким яскравим різновидам цього стилю. Адже, залежно від країни можуть мінятися практично всі елементи декору, використовувані для оформлення інтер’єру. Тому що стиль кантрі – це естетика минулого, ностальгія за тими часами, коли життя було сповнене розміреності і неспішності, що особливо було притаманним життю в селі, звідки і наявність особливостей в оформленні.

Можна почати з Америки. Для стилю кантрі цього регіону властивим буде використання меблів, які дісталися від предків: масивних і дещо грубуватих. Також прекрасним доповненням до інтер’єру будуть стьобані ковдри, домоткана матерія. Килимові доріжки «самовязка» прекрасно доповнять інтер’єр і створять антураж, який буде навіювати думки про фермерське господарство, що перебуває у відокремленій американської прерії. Як аксесуари можна використовувати глиняний посуд, фігурки з бронзи. Для меблевої фурнітури можна взяти латунь, все покрити патиною і цим додати меблям схожість зі старим, але добротним комодом, який колись був окрасою техаських ранчо. На американський стиль кантрі великий вплив справив спосіб життя мексиканських індіанців. Інтер’єр в стилі американського кантрі, має досить соковиту колірну гаму, від глибоких квітів пляшково-зеленого і цегляно-червоного, до м’яких тонів бежевого, блідо-жовтого і біло-сірого.

На противагу американському стилю кантрі, англійський кантрі буде більш елегантним і затишним, і що дивно, там можливе використання нових елементів. На оформлення цього стилю великий вплив мала Вікторіанська епоха, бо він передбачає велику різноманітність тканин в інтер’єрі. Ідеальним покриттям для підлоги буде дерево або камінь, вкритий циновками або килимами з східної тематикою. Цей стиль представляє собою суміш практичності і функціональності. Кількість меблів мінімальна: тільки необхідне, як правило, зі світлих порід дерева або пофарбовані в світлі відтінки, але вже більш вишуканих моделей. Актуальними відтінками англійського стилю кантрі будуть відтінки кремового, слонової кістки, бліді відтінки блакитного, рожевого.

Якщо говорити про французький кантрі, то він має свої особливості, які проявляються в більш вишуканому оформленні та можливості використовувати скловолокно, пластик, а також алюміній і нержавійку. Для підлоги в основному використовують терракотову керамічну плитку, але не зіпсує загальної картини і підлога з дерева. Бук, дуб, каштан – ось основні породи дерева, які використовуються для меблювання. Меблі можуть бути з розписом. Для декору використовують текстиль в клітинку або з дрібним малюнком. В інтер’єрі дотримуються прохолодних відтінків, які будуть прекрасним контрастом для більш яскравих природних фарб.

Про італійський стиль кантрі кажуть, що він так само життєрадісний і невимушений, як і жителі цієї країни. Характерною відмінністю для цього стилю буде наявність віконниць на вікнах, які допомагають рятуватися від палючих променів сонця. Покриття підлоги має потертий вигляд, а стіни завжди нерівно пофарбовані, що надає неповторний і незвичайний вид житлу. Цей різновид кантрі знаходиться завжди в тренді, а неймовірні штучки в стилі бароко і рококо надають інтер’єру особливий шарм і пікантність, додають куражу і свіжого погляду на деякі речі. Все просто, але з нальотом шику і розкоші, чому немало сприяють незвичайні деталі декору. Колірна гамма стилю дуже близька до французького стилю кантрі, але колір тут буде домінантою інтер’єру.

Скандинавським країнам буде притаманний свій стиль кантрі, який відрізняється від інших варіантів наявністю каменів, масивних дверей і тим, що приміщення оббивається панелями з дерева. Для прикраси меблів використовується різьблення з елементами фольклору, характерного для даного регіону. Для цього стилю буде характерна холодна палітра світлих кольорів, що в поєднанні з легкими і світлими тканинами, які використовують для декору, даватиме максимум світла і візуально збільшуватиме простір.

Як видно, стиль кантрі має велику різноманітність варіантів оформлення, але для всіх цих стилів є одне правило, воно виражене в повазі до традицій, природі, а також у природності і простоті інтер’єру.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Марсельський віск - Майстер 24

Відомо, що ніжні, наче водою розмиті, кольори особливо хороші в невеликих кімнатах, але і в просторе приміщення здатні привнести якийсь ореол височини, насичуючи його повітрям і світлом. До того ж, різноманітність пастельних тонів і їх похідних переконує в тому, що у нас є чудова можливість перетворити й освіжити інтер’єр абсолютно будь-якої кімнати.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору кольорів, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Які відтінки є пастельними

Пастельні відтінки – це блідуваті похідні від яскравих і насичених кольорів. Приміром, пастельний варіант кобальтового – блакитний, а червоного – ніжно-рожевий, темно-зелений ж стає блідо-салатним.

Затребуваними в створенні традиційних і сучасних інтер’єрів пастельні відтінки роблять вельми цінні властивості, а саме:

  • Нейтральні тони здатні відображати і поглинати навколишні яскраві кольори. Тому, використовуючи взимку відтінки більш насичені, можна створити «тепле» оточення, а влітку – навпаки, прохолодне.
  • Пастель в інтер’єрі зорово збільшує простір і кількість денного світла. Ця якість пригодиться у невеликих кімнатах у північній стороні будинку.
  • Ніжна гамма кольорів може створити атмосферу спокою, легкості і вишуканості. Потрібно лише вміло підібрати необхідний відтінок, меблі та декоративні предмети.

Де застосувати теплу пастельну гаму в інтер’єрі

У тому випадку, якщо ваша кімната знаходиться у північній частині будинку, в оформленні слід використовувати відтінки з персиковим і пісочним, рожевим або жовто-коричневим пігментом. Вони допоможуть створити відчуття тепла і затишку.

Ванна кімната при відсутності зайвих метрів площі найчастіше може містити в собі і туалетний столик, за яким дами наносять щоденний макіяж. Щоб ритуал проходив в піднесеному настрої, виберіть легкі персикові завіси і милий рожевий пуфик, вони підтримають пастельну тематику кімнати.

Спальня – це центр спокою і розміреності, тому м’які пастельні тони теплих кольорів тут найбільш доречні. А красиво прикрасити кімнату можна мереживом, ніжним графічним візерунком і декоративними штучками.

У невеликих приміщеннях, таких як вітальні та гардеробні, недостатньо просто застосувати теплий відтінок пастельної гами, необхідно підкріпити його правильним джерелом світла, можливо, опущеного нижче, ніж треба, рівня.

Де застосувати холодні пастельні відтінки

Холодними є ті відтінки, в яких присутні пігменти ультрамарину, бузку, бірюзи і білого з синім відливом. Така гамма хороша для просторих кімнат, де при великій кількості денного світла вона зовсім не виглядає блякло, а в спекотні місяці візуально наповнює кімнату прохолодою.

Еклектична ванна цілком може містити в собі кілька гармонійних відтінків холодної пастельної гами, підкреслюючи фактурну особливість кожного предмета, але тим самим роблячи їх унікальними. Блакитна ванна на фігурних ніжках в сусідстві з бірюзовим плетеним кріслом красиво вимальовується на тлі «м’ятних» стін.

Старовинну шафу і невигадливий комод можна освіжити всього лише покривши двома шарами фарби пастельного відтінку. А доповнити такий ансамбль допоможе сатинова постільна білизна з крупним прохолодним малюнком.

Холодний відтінок м’яти в інтер’єрі вітальні може бути застосований в фасадах скляних шаф і оббивці вишуканих крісел, а в поєднанні з кольором слонової кістки кімната виливає свіжість.