Кольори та фактури

Марсельський віск - Майстер 24

Правильно підібрані кольори кімнати дуже важливі при побудові комфортного простору. Існує чимало хитрих прийомів для того, щоб в невелике приміщення вдихнути світло і повітря, а простору кімнату із занадто високими стелями зробити затишнішою та теплішою.

Давайте розглянемо кілька варіантів колористичного оформлення житлової кімнати, які можуть стати в нагоді багатьом з вас під час ремонту.

Контрастні поєднання

Кімната, в якій використовується контрастна колірна гамма, завжди виглядає стильно і не може залишитися непомітною. До того ж, за допомогою поєднання відверто світлих відтінків з насичено темними тонами можна бездоганно виправити недоліки або підкреслити переваги приміщення.

Для кімнат з низькою стелею

Використовуйте густий і темний відтінок для стін, приміром, у вигляді шпалер з вертикальним орнаментом або малюнком. Можна обійтися без карниза або ж вибрати тонкий стельовий карниз, шириною не більше 5 см в тон стін. Стеля повинна залишатися світлою, а підлога, навпаки, темною. Завдяки рівному насиченому кольору і вертикальному орнаменту стіни ніби «витягуються».

Для вузьких кімнат з низькою стелею

Використовуючи ті ж прийоми, як і у першому варіанті, але доповнюючи їх контрастним світлим кольором однієї зі стін, можна візуально вкоротити занадто довгу кімнату. Можна, також, оформити вікно (якщо воно знахдиться на дальній стіні) світлими гардинами до підлоги, використовуючи стельовий карниз. Таким чином, вирішуються відразу дві проблеми: кімната здається вищою і візуально не такою видовженою.

Актуальний градієнт

Вітальня, спальня і будь-яка інша кімната, в якій використовуються різні відтінки однієї кольорової гами, виглядає гармонійно і дуже традиційно. Якщо ви є прихильником розміреного способу життя і класика вам до душі більше, ніж інші стилі, можна вибрати, наприклад, колір гіркого шоколаду для підлоги, какао для стін, і кремовий для стелі.

Розтяжка від темного тону до світлого несе в собі гармонію і умиротворення. Таке поєднання покликане збалансувати і правильно розподілити навантаження всіх горизонтальних і вертикальних площин. До цього слід додати, що таке поєднання кольору стін, підлоги і стелі чудово підійде для кімнат будь-якого типу.

Обрану гаму можна доповнити білим або темно-коричневим і чорним кольором на плінтусах, дверях, наличниках і карнизах, залежно від поставленого завдання. Кольори і відтінки для меблів та аксесуарів вибираються на ваш розсуд, але виходячи з теплової насиченості стін, підлоги і стелі.

Світло і повітря

Якщо ви вибрали темний паркет або ламінат для кімнати маленького розміру з невисокими стелями, не потрібно боятися, що колір підлоги вкраде дорогоцінні сантиметри висоти. Рекомендуємо вам виправити ситуацію, просто використовуючи тільки світлі прозорі відтінки для всіх стін, стелі і штор. Лиштви, карнизи і плінтуси також слід застосувати білі або найбільш відповідного світлого тону.

Тяжіння протилежностей

Як не дивно, але даний спосіб колірного рішення може підійти для кімнат і з високими, і з низькими стелями. Вся справа в тому, що єдиним відтінком стін повинен бути незмінно світлий чи темний, а, відповідно, підлога і стеля – протилежної стінам тони.

Для кімнат з високими стелями

Для того, щоб візуально скоротити висоту кімнати, виберіть темні кольори для обробки підлоги і стелі. І пам’ятайте, що холодний відтінок має здатність віддаляти, а теплий, навпаки, наближати об’єкти і поверхні.

Для кімнат з низькими стелями

Для того, щоб застосувати цей спосіб, вам знадобитися сконструювати два рівня стелі над головою. А сенс полягає в тому, щоб перший (базовий) рівень забарвити в темний холодний відтінок, а другий (підвісний) рівень зробити світлим. Такий прийом візуально підніме і поглибить невисоку стелю. Світлі стіни розширять простір, а темна підлога врівноважить навантаження верху кімнати.

Марсельський віск - Майстер 24

Декоративна штукатурка Гротто має дуже широкий спектр застосування: від декорування під старовину до використання в сучасних інтер’єрах. Використовуючи Гротто, можна створити власний унікальний інтер’єр з безліччю декоративних рішень. Ця штукатурка просто створена для інтер’єру, особливо якщо поєднувати її з додатковими лаками.

Безсумнівним плюсом є паропроникність цієї штукатурки, що дає можливість використовувати її для обробки вологих приміщень та захистити стіни від розвитку бактерій і грибків. Декоративна штукатурка гротто – міцне зносостійке покриття, яке чудово миється, тож може використовуватись не тільки в житлових приміщеннях, але й в офісах, магазинах, ресторанах, тощо…

Марсельський віск - Майстер 24

Модерн – це сучасний художній напрям не тільки в дизайні, але й архітектурі та мистецтві, який виник у другій половині 19 – на початку 20 століття на Європейському континенті. Залежно від країни, в якій він використовується, стиль модерн має різну назву. У Франції його іменують арнуво, що в перекладі означає «нове мистецтво», а в Німеччині – югендштіль (молодий стиль), якщо переміститися за океан – до Америки, то стиль модерн звучатиме як тіфані, для Італії ж – це буде ліберті, в Іспанії його називають модернізмом.

Якщо говорити про принципи стилю модерн, то головним можна назвати рівновагу, яка виражається в плавних і текучих формах. Такі форми простежуються не лише в деталях, але й у меблях та  інших складових інтер’єру. Всі оздоблювальні матеріали повинні містити природні мотиви, які можуть бути виражені в зображеннях тварин, рослин, квітів, птахів.

Цей напрямок з’явився в той час, коли в Європі панував повний хаос в стилях, а в технологіях був відзначений величезний стрибок вперед. Рух вперед стиль модерн починає не з дизайну, а з графіки та живопису. У нього з’являються свої характерні риси – це хвилеподібна лінія, що нагадує стебло рослини або гілки. Діапазон стилістичних рішень досить широкий для мистецтва модерн, і ми можемо бачити, як в інтер’єрі поєднуються елементи різних стилів. Іноді модерн можуть порівнювати з водною стихією за його плавні лінії і відмову від прямих кутів. Для інтер’єру в такому стилі потрібно багато простору, розширені віконні прорізи, які часто оформляються гіпсовою ліпниною.

Домінуючим в стилі модерн буде рослинний орнамент, яким багаті меблі. При цьому в меблів стилю модерн можуть бути розвинені дві лінії: декоративна та конструктивна. Такий інтер’єр рясніє ручним різьбленням, декоративним куванням, мозаїкою, він поєднує сучасні візерунки і традиційний орнамент, і все це ідеально виглядає у виробах з венеціанського скла, вітражах, підсвічених зсередини.

Для оформлення інтер’єру в стилі модерн часто використовуються приглушені кольори лілового, сріблястого або сірувато-зеленого. Стіни або пориваються штукатуркою або підбирають шпалери з рослинним малюнком, в якому переважає зображення лілій, ірисів чи схожих квітів. Досить часто для стилю модерн застосовується вільне планування, підлогу і стелі роблять в два і більше рівні, що додає приміщенню обсягу і створить необхідну конструктивну лінію інтер’єру.

Під час створення інтер’єру в стилі модерн потрібно віддати перевагу лініям, які повинні плавно перетікати в себе і огортати житло затишком і комфортом. Всі деталі для інтер’єру потрібно підбирати з урахуванням основних правил оформлення: ніяких строкатих і кричущих кольорів, але в той же час елегантно і по-новому. Тому текстиль підбирають або однотонний або з рослинним малюнком, але обов’язково у вигляді чудернацько переплетених гілок і стебел. Оформити житло в стилі модерн непросто, адже тут головне не упустити зв’язок зон, всіх елементів і аксесуарів, які в цьому стилі мають чільне значення. Якщо в інтер’єрі все виконано правильно і грамотно, то атмосфера такого житла нагадує музику, де все абсолютно зв’язно і елегантно.

Стиль модерн припускає змішання різних елементів і стилів. Інтер’єр, виконаний у цьому стилі, більше схожий на переплетення різних прийомів стилістики, що проявляється в небаченому малюнку паркету, а ковані перила сходів вражають своїми переплетеннями. Цей стиль створює легкий, гармонійний і комфортний дизайн, що буде ідеальним для того, хто цінє тепло домашнього вогнища.

Стиль модерн відноситься до самодостатнього і самостійного напрямку. Він може приміряти в свої інтер’єри елементи інших епох, при цьому, не порушуючи цілісності своєї ідеї, адже він їх обіграє і підганяє під себе. Цей стиль настільки різноплановий, що може догодити любителю найвигадливішого інтер’єру. Наявність великої кількості декоративних елементів робить цей стиль досить ефектним, що дозволяє підкреслити розкіш інтер’єру і його комфорт через витонченість ліній.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.