Дизайн інтерє'ру

Інтер’єр в стилі прованс - Майстер 24

Прованс – це регіон на півдні Франції, який славиться чудовими пейзажами, кухнею з використанням ароматних спецій, синім морем і яскравим сонцем. Саме на цих складових і грунтується прованський стиль інтер’єру. Його, немов вицвілі на сонці, кольори з вкрапленнями яскравих відтінків створюють затишок і піднімають настрій. Отже, що ж притаманне прованському стилю?

Відмінні особливості інтер’єру в стилі прованс :

  • Пастельні кольори
  • Дуже легкі, невагомі штори
  • Витончені світлі меблі, часто білі
  • Світлі підлоги
  • Багато живих квітів
  • Квіткові візерунки
  • Рюшики, рішельє
  • Багато дрібничок з порцеляни, кераміки, тканини

Стіни та підлога
Стіни в прованських будинках найчастіше покриваються фарбою, набагато рідше використовуються паперові шпалери. Важливо, щоб житловий простір в достатній мірі було освітлено, натуральне освітлення – важливий елемент кожного приміщення в стилі прованс. Будинок в Прованському стилі завжди наповнений яскравим сонячним світлом, що обумовлює грубу побілку його стін і, на перший погляд, старі, немов вицвілі, фарби.

Меблі в стилі прованс
Меблі в прованському інтер’єрі відіграють не тільки функціональну, але і декоративну роль. Обов’язково старі або зістарені пофарбовані меблі повинні справляти таке враження, ніби вона вірою і правдою служили не одному поколінню. Це і стільці з різьбленими, але пооббиваними ніжками, комоди молочних відтінків і шафи для посуду. Для меблів в прованському стилі підійдуть фронти світлих тонів з натурального дуба, каштана, горіха.
Фарбовані фронти повинні виглядати злегка «потертими». Для достовірності, дерев”яні поверхні штучно зістарюють, імітують потертість й відколи, сліди червоточин. Дуже цінуються старі і старовинні речі, які мають від десятків до сотень років. Старий комод з майже повністю облізлою обробкою, який перейшов у спадок, завжди ставлять на найпочесніше місце у домі. А меблі з потертостями і нальотом старовини є чи не сімейною реліквією.

Колірна палітра стилю прованс
Тональність фарб досить насичена, але вона не повинна бути яскравою, навпаки слід віддати перевагу стриманим приглушеним відтінкам. Традиційно використовуються вицвілі, пастельні кольори: білий, молочний, бежевий, оливковий-зелений, колір лаванди, морських хвиль, охри, соняшнику, теракоти. Для такого інтер’єру характерне поєднання пастельно-блакитного і ніжно-жовтого кольорів, що символізують квітучі луки Провансу. Морські акорди обов’язково повинні бути відображені в прованському інтер’єрі. Застосовуються всі відтінки і тони синього кольору, різні дрібнички у вигляді черепашок, морських птахів, рибальських сіток. Найбільш насичено морська тематика повинна представлятися у ванних кімнатах.

Існує думка, що прованський стиль створюється роками і поколіннями, його деталі та особливості накопичуються з часом. Однак це не привід, щоб не спробувати створити щось подібне в окремо взятій квартирі. Адже прованський стиль не обмежується інтер’єром. Це – стиль життя.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Залишити відповідь