Дизайн інтерє'ру

Інтер'єр в стилі модерн - Майстер 24

Модерн – це сучасний художній напрям не тільки в дизайні, але й архітектурі та мистецтві, який виник у другій половині 19 – на початку 20 століття на Європейському континенті. Залежно від країни, в якій він використовується, стиль модерн має різну назву. У Франції його іменують арнуво, що в перекладі означає «нове мистецтво», а в Німеччині – югендштіль (молодий стиль), якщо переміститися за океан – до Америки, то стиль модерн звучатиме як тіфані, для Італії ж – це буде ліберті, в Іспанії його називають модернізмом.

Якщо говорити про принципи стилю модерн, то головним можна назвати рівновагу, яка виражається в плавних і текучих формах. Такі форми простежуються не лише в деталях, але й у меблях та  інших складових інтер’єру. Всі оздоблювальні матеріали повинні містити природні мотиви, які можуть бути виражені в зображеннях тварин, рослин, квітів, птахів.

Цей напрямок з’явився в той час, коли в Європі панував повний хаос в стилях, а в технологіях був відзначений величезний стрибок вперед. Рух вперед стиль модерн починає не з дизайну, а з графіки та живопису. У нього з’являються свої характерні риси – це хвилеподібна лінія, що нагадує стебло рослини або гілки. Діапазон стилістичних рішень досить широкий для мистецтва модерн, і ми можемо бачити, як в інтер’єрі поєднуються елементи різних стилів. Іноді модерн можуть порівнювати з водною стихією за його плавні лінії і відмову від прямих кутів. Для інтер’єру в такому стилі потрібно багато простору, розширені віконні прорізи, які часто оформляються гіпсовою ліпниною.

Домінуючим в стилі модерн буде рослинний орнамент, яким багаті меблі. При цьому в меблів стилю модерн можуть бути розвинені дві лінії: декоративна та конструктивна. Такий інтер’єр рясніє ручним різьбленням, декоративним куванням, мозаїкою, він поєднує сучасні візерунки і традиційний орнамент, і все це ідеально виглядає у виробах з венеціанського скла, вітражах, підсвічених зсередини.

Для оформлення інтер’єру в стилі модерн часто використовуються приглушені кольори лілового, сріблястого або сірувато-зеленого. Стіни або пориваються штукатуркою або підбирають шпалери з рослинним малюнком, в якому переважає зображення лілій, ірисів чи схожих квітів. Досить часто для стилю модерн застосовується вільне планування, підлогу і стелі роблять в два і більше рівні, що додає приміщенню обсягу і створить необхідну конструктивну лінію інтер’єру.

Під час створення інтер’єру в стилі модерн потрібно віддати перевагу лініям, які повинні плавно перетікати в себе і огортати житло затишком і комфортом. Всі деталі для інтер’єру потрібно підбирати з урахуванням основних правил оформлення: ніяких строкатих і кричущих кольорів, але в той же час елегантно і по-новому. Тому текстиль підбирають або однотонний або з рослинним малюнком, але обов’язково у вигляді чудернацько переплетених гілок і стебел. Оформити житло в стилі модерн непросто, адже тут головне не упустити зв’язок зон, всіх елементів і аксесуарів, які в цьому стилі мають чільне значення. Якщо в інтер’єрі все виконано правильно і грамотно, то атмосфера такого житла нагадує музику, де все абсолютно зв’язно і елегантно.

Стиль модерн припускає змішання різних елементів і стилів. Інтер’єр, виконаний у цьому стилі, більше схожий на переплетення різних прийомів стилістики, що проявляється в небаченому малюнку паркету, а ковані перила сходів вражають своїми переплетеннями. Цей стиль створює легкий, гармонійний і комфортний дизайн, що буде ідеальним для того, хто цінє тепло домашнього вогнища.

Стиль модерн відноситься до самодостатнього і самостійного напрямку. Він може приміряти в свої інтер’єри елементи інших епох, при цьому, не порушуючи цілісності своєї ідеї, адже він їх обіграє і підганяє під себе. Цей стиль настільки різноплановий, що може догодити любителю найвигадливішого інтер’єру. Наявність великої кількості декоративних елементів робить цей стиль досить ефектним, що дозволяє підкреслити розкіш інтер’єру і його комфорт через витонченість ліній.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Залишити відповідь