Будівельний блог

Інтер'єр в стилі кантрі - Майстер 24

Інтер’єр в стилі кантрі – це втілення сільського духу, в якому перемішуються вишуканість і практичність, натуральність і простота. Зараз цей стиль дуже популярний, особливо в оформленні заміських будинків і котеджів, бо багато з нас зараз тяжіють до всього натурального і екологічно чистого, що властиво саме цьому стилю. У цього стилю є антипод – це стиль хай-тек, який на противагу кантрі характерний тим, що в ньому використовуються сучасні і часто не натуральні матеріали. Дуже нагадує кантрі етностиль, який також передбачає використання природних та натуральних матеріалів і простоту в оформленні, але використовує етнічні мотиви тієї чи іншої країни. Так склалося, що стиль кантрі досить популярний у всьому світі. Інтер’єри в різних країнах будуть відрізнятися, тому що вони будуть відтворювати колорит тієї країни, в якій застосовуються. Якщо говорити про різні стилі кантрі, то вони можуть бути французькі, англійські, американські, і кожен буде індивідуальний. Адже англійці оформлятимуть інтер’єр в стилі англійського сільського будиночку, а французи – у стилі французького провансу, який вважається найпопулярнішим із стилів кантрі . Все тому, що крім асоціації з селом, цей стиль ще має зв’язок з морем, сонцем. Використовуючи, всі складові цього стилю можна створити інтер’єр у стилі американського ранчо, а можна створити російську хату або швейцарське шале. Головне не відходити від важливих і незамінних чорт кантрі в інтер’єрі: простота, висока функціональність і відсутність химерності при оформленні.

Якщо ділити стилі кантрі за етнічними мотивами, то хотілося б дати невеликі характеристики деяким яскравим різновидам цього стилю. Адже, залежно від країни можуть мінятися практично всі елементи декору, використовувані для оформлення інтер’єру. Тому що стиль кантрі – це естетика минулого, ностальгія за тими часами, коли життя було сповнене розміреності і неспішності, що особливо було притаманним життю в селі, звідки і наявність особливостей в оформленні.

Можна почати з Америки. Для стилю кантрі цього регіону властивим буде використання меблів, які дісталися від предків: масивних і дещо грубуватих. Також прекрасним доповненням до інтер’єру будуть стьобані ковдри, домоткана матерія. Килимові доріжки «самовязка» прекрасно доповнять інтер’єр і створять антураж, який буде навіювати думки про фермерське господарство, що перебуває у відокремленій американської прерії. Як аксесуари можна використовувати глиняний посуд, фігурки з бронзи. Для меблевої фурнітури можна взяти латунь, все покрити патиною і цим додати меблям схожість зі старим, але добротним комодом, який колись був окрасою техаських ранчо. На американський стиль кантрі великий вплив справив спосіб життя мексиканських індіанців. Інтер’єр в стилі американського кантрі, має досить соковиту колірну гаму, від глибоких квітів пляшково-зеленого і цегляно-червоного, до м’яких тонів бежевого, блідо-жовтого і біло-сірого.

На противагу американському стилю кантрі, англійський кантрі буде більш елегантним і затишним, і що дивно, там можливе використання нових елементів. На оформлення цього стилю великий вплив мала Вікторіанська епоха, бо він передбачає велику різноманітність тканин в інтер’єрі. Ідеальним покриттям для підлоги буде дерево або камінь, вкритий циновками або килимами з східної тематикою. Цей стиль представляє собою суміш практичності і функціональності. Кількість меблів мінімальна: тільки необхідне, як правило, зі світлих порід дерева або пофарбовані в світлі відтінки, але вже більш вишуканих моделей. Актуальними відтінками англійського стилю кантрі будуть відтінки кремового, слонової кістки, бліді відтінки блакитного, рожевого.

Якщо говорити про французький кантрі, то він має свої особливості, які проявляються в більш вишуканому оформленні та можливості використовувати скловолокно, пластик, а також алюміній і нержавійку. Для підлоги в основному використовують терракотову керамічну плитку, але не зіпсує загальної картини і підлога з дерева. Бук, дуб, каштан – ось основні породи дерева, які використовуються для меблювання. Меблі можуть бути з розписом. Для декору використовують текстиль в клітинку або з дрібним малюнком. В інтер’єрі дотримуються прохолодних відтінків, які будуть прекрасним контрастом для більш яскравих природних фарб.

Про італійський стиль кантрі кажуть, що він так само життєрадісний і невимушений, як і жителі цієї країни. Характерною відмінністю для цього стилю буде наявність віконниць на вікнах, які допомагають рятуватися від палючих променів сонця. Покриття підлоги має потертий вигляд, а стіни завжди нерівно пофарбовані, що надає неповторний і незвичайний вид житлу. Цей різновид кантрі знаходиться завжди в тренді, а неймовірні штучки в стилі бароко і рококо надають інтер’єру особливий шарм і пікантність, додають куражу і свіжого погляду на деякі речі. Все просто, але з нальотом шику і розкоші, чому немало сприяють незвичайні деталі декору. Колірна гамма стилю дуже близька до французького стилю кантрі, але колір тут буде домінантою інтер’єру.

Скандинавським країнам буде притаманний свій стиль кантрі, який відрізняється від інших варіантів наявністю каменів, масивних дверей і тим, що приміщення оббивається панелями з дерева. Для прикраси меблів використовується різьблення з елементами фольклору, характерного для даного регіону. Для цього стилю буде характерна холодна палітра світлих кольорів, що в поєднанні з легкими і світлими тканинами, які використовують для декору, даватиме максимум світла і візуально збільшуватиме простір.

Як видно, стиль кантрі має велику різноманітність варіантів оформлення, але для всіх цих стилів є одне правило, воно виражене в повазі до традицій, природі, а також у природності і простоті інтер’єру.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Залишити відповідь