Кольори та фактури

Травертин - Майстер 24

Правильно підібрані кольори кімнати дуже важливі при побудові комфортного простору. Існує чимало хитрих прийомів для того, щоб в невелике приміщення вдихнути світло і повітря, а простору кімнату із занадто високими стелями зробити затишнішою та теплішою.

Давайте розглянемо кілька варіантів колористичного оформлення житлової кімнати, які можуть стати в нагоді багатьом з вас під час ремонту.

Контрастні поєднання

Кімната, в якій використовується контрастна колірна гамма, завжди виглядає стильно і не може залишитися непомітною. До того ж, за допомогою поєднання відверто світлих відтінків з насичено темними тонами можна бездоганно виправити недоліки або підкреслити переваги приміщення.

Для кімнат з низькою стелею

Використовуйте густий і темний відтінок для стін, приміром, у вигляді шпалер з вертикальним орнаментом або малюнком. Можна обійтися без карниза або ж вибрати тонкий стельовий карниз, шириною не більше 5 см в тон стін. Стеля повинна залишатися світлою, а підлога, навпаки, темною. Завдяки рівному насиченому кольору і вертикальному орнаменту стіни ніби «витягуються».

Для вузьких кімнат з низькою стелею

Використовуючи ті ж прийоми, як і у першому варіанті, але доповнюючи їх контрастним світлим кольором однієї зі стін, можна візуально вкоротити занадто довгу кімнату. Можна, також, оформити вікно (якщо воно знахдиться на дальній стіні) світлими гардинами до підлоги, використовуючи стельовий карниз. Таким чином, вирішуються відразу дві проблеми: кімната здається вищою і візуально не такою видовженою.

Актуальний градієнт

Вітальня, спальня і будь-яка інша кімната, в якій використовуються різні відтінки однієї кольорової гами, виглядає гармонійно і дуже традиційно. Якщо ви є прихильником розміреного способу життя і класика вам до душі більше, ніж інші стилі, можна вибрати, наприклад, колір гіркого шоколаду для підлоги, какао для стін, і кремовий для стелі.

Розтяжка від темного тону до світлого несе в собі гармонію і умиротворення. Таке поєднання покликане збалансувати і правильно розподілити навантаження всіх горизонтальних і вертикальних площин. До цього слід додати, що таке поєднання кольору стін, підлоги і стелі чудово підійде для кімнат будь-якого типу.

Обрану гаму можна доповнити білим або темно-коричневим і чорним кольором на плінтусах, дверях, наличниках і карнизах, залежно від поставленого завдання. Кольори і відтінки для меблів та аксесуарів вибираються на ваш розсуд, але виходячи з теплової насиченості стін, підлоги і стелі.

Світло і повітря

Якщо ви вибрали темний паркет або ламінат для кімнати маленького розміру з невисокими стелями, не потрібно боятися, що колір підлоги вкраде дорогоцінні сантиметри висоти. Рекомендуємо вам виправити ситуацію, просто використовуючи тільки світлі прозорі відтінки для всіх стін, стелі і штор. Лиштви, карнизи і плінтуси також слід застосувати білі або найбільш відповідного світлого тону.

Тяжіння протилежностей

Як не дивно, але даний спосіб колірного рішення може підійти для кімнат і з високими, і з низькими стелями. Вся справа в тому, що єдиним відтінком стін повинен бути незмінно світлий чи темний, а, відповідно, підлога і стеля – протилежної стінам тони.

Для кімнат з високими стелями

Для того, щоб візуально скоротити висоту кімнати, виберіть темні кольори для обробки підлоги і стелі. І пам’ятайте, що холодний відтінок має здатність віддаляти, а теплий, навпаки, наближати об’єкти і поверхні.

Для кімнат з низькими стелями

Для того, щоб застосувати цей спосіб, вам знадобитися сконструювати два рівня стелі над головою. А сенс полягає в тому, щоб перший (базовий) рівень забарвити в темний холодний відтінок, а другий (підвісний) рівень зробити світлим. Такий прийом візуально підніме і поглибить невисоку стелю. Світлі стіни розширять простір, а темна підлога врівноважить навантаження верху кімнати.

Травертин - Майстер 24

Марсельський віск – один з найпоширеніших видів декоративного оздоблення інтер’єру. Існує багато аналогів даного покриття, проте, в оригіналі, марсельський віск виготовляється на основі целюлози, а в якості фінішного покриття використовується декоративний захисний віск. Тож дана декоративна штукатурка є абсолютно екологічною, не алергеною та приємною на дотик.

Марсельський віск дає можливість створити ефект старої кам’яної або глиняної стіни. Різноманітність фактур і колірної гами марсельського воску дозволяє створити неповторний та унікальний рельєф стін або стелі. Завдяки різноманітним технікам нанесення буде ідеально вписуватися в будь-який інтер’єр, чудово поєднується з елементами натурального дерева чи каменю.

Травертин - Майстер 24

Відомо, що ніжні, наче водою розмиті, кольори особливо хороші в невеликих кімнатах, але і в просторе приміщення здатні привнести якийсь ореол височини, насичуючи його повітрям і світлом. До того ж, різноманітність пастельних тонів і їх похідних переконує в тому, що у нас є чудова можливість перетворити й освіжити інтер’єр абсолютно будь-якої кімнати.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору кольорів, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Які відтінки є пастельними

Пастельні відтінки – це блідуваті похідні від яскравих і насичених кольорів. Приміром, пастельний варіант кобальтового – блакитний, а червоного – ніжно-рожевий, темно-зелений ж стає блідо-салатним.

Затребуваними в створенні традиційних і сучасних інтер’єрів пастельні відтінки роблять вельми цінні властивості, а саме:

  • Нейтральні тони здатні відображати і поглинати навколишні яскраві кольори. Тому, використовуючи взимку відтінки більш насичені, можна створити «тепле» оточення, а влітку – навпаки, прохолодне.
  • Пастель в інтер’єрі зорово збільшує простір і кількість денного світла. Ця якість пригодиться у невеликих кімнатах у північній стороні будинку.
  • Ніжна гамма кольорів може створити атмосферу спокою, легкості і вишуканості. Потрібно лише вміло підібрати необхідний відтінок, меблі та декоративні предмети.

Де застосувати теплу пастельну гаму в інтер’єрі

У тому випадку, якщо ваша кімната знаходиться у північній частині будинку, в оформленні слід використовувати відтінки з персиковим і пісочним, рожевим або жовто-коричневим пігментом. Вони допоможуть створити відчуття тепла і затишку.

Ванна кімната при відсутності зайвих метрів площі найчастіше може містити в собі і туалетний столик, за яким дами наносять щоденний макіяж. Щоб ритуал проходив в піднесеному настрої, виберіть легкі персикові завіси і милий рожевий пуфик, вони підтримають пастельну тематику кімнати.

Спальня – це центр спокою і розміреності, тому м’які пастельні тони теплих кольорів тут найбільш доречні. А красиво прикрасити кімнату можна мереживом, ніжним графічним візерунком і декоративними штучками.

У невеликих приміщеннях, таких як вітальні та гардеробні, недостатньо просто застосувати теплий відтінок пастельної гами, необхідно підкріпити його правильним джерелом світла, можливо, опущеного нижче, ніж треба, рівня.

Де застосувати холодні пастельні відтінки

Холодними є ті відтінки, в яких присутні пігменти ультрамарину, бузку, бірюзи і білого з синім відливом. Така гамма хороша для просторих кімнат, де при великій кількості денного світла вона зовсім не виглядає блякло, а в спекотні місяці візуально наповнює кімнату прохолодою.

Еклектична ванна цілком може містити в собі кілька гармонійних відтінків холодної пастельної гами, підкреслюючи фактурну особливість кожного предмета, але тим самим роблячи їх унікальними. Блакитна ванна на фігурних ніжках в сусідстві з бірюзовим плетеним кріслом красиво вимальовується на тлі «м’ятних» стін.

Старовинну шафу і невигадливий комод можна освіжити всього лише покривши двома шарами фарби пастельного відтінку. А доповнити такий ансамбль допоможе сатинова постільна білизна з крупним прохолодним малюнком.

Холодний відтінок м’яти в інтер’єрі вітальні може бути застосований в фасадах скляних шаф і оббивці вишуканих крісел, а в поєднанні з кольором слонової кістки кімната виливає свіжість.