Кольори та фактури

Марсельський віск - Майстер 24

Модерн – це сучасний художній напрям не тільки в дизайні, але й архітектурі та мистецтві, який виник у другій половині 19 – на початку 20 століття на Європейському континенті. Залежно від країни, в якій він використовується, стиль модерн має різну назву. У Франції його іменують арнуво, що в перекладі означає «нове мистецтво», а в Німеччині – югендштіль (молодий стиль), якщо переміститися за океан – до Америки, то стиль модерн звучатиме як тіфані, для Італії ж – це буде ліберті, в Іспанії його називають модернізмом.

Якщо говорити про принципи стилю модерн, то головним можна назвати рівновагу, яка виражається в плавних і текучих формах. Такі форми простежуються не лише в деталях, але й у меблях та  інших складових інтер’єру. Всі оздоблювальні матеріали повинні містити природні мотиви, які можуть бути виражені в зображеннях тварин, рослин, квітів, птахів.

Цей напрямок з’явився в той час, коли в Європі панував повний хаос в стилях, а в технологіях був відзначений величезний стрибок вперед. Рух вперед стиль модерн починає не з дизайну, а з графіки та живопису. У нього з’являються свої характерні риси – це хвилеподібна лінія, що нагадує стебло рослини або гілки. Діапазон стилістичних рішень досить широкий для мистецтва модерн, і ми можемо бачити, як в інтер’єрі поєднуються елементи різних стилів. Іноді модерн можуть порівнювати з водною стихією за його плавні лінії і відмову від прямих кутів. Для інтер’єру в такому стилі потрібно багато простору, розширені віконні прорізи, які часто оформляються гіпсовою ліпниною.

Домінуючим в стилі модерн буде рослинний орнамент, яким багаті меблі. При цьому в меблів стилю модерн можуть бути розвинені дві лінії: декоративна та конструктивна. Такий інтер’єр рясніє ручним різьбленням, декоративним куванням, мозаїкою, він поєднує сучасні візерунки і традиційний орнамент, і все це ідеально виглядає у виробах з венеціанського скла, вітражах, підсвічених зсередини.

Для оформлення інтер’єру в стилі модерн часто використовуються приглушені кольори лілового, сріблястого або сірувато-зеленого. Стіни або пориваються штукатуркою або підбирають шпалери з рослинним малюнком, в якому переважає зображення лілій, ірисів чи схожих квітів. Досить часто для стилю модерн застосовується вільне планування, підлогу і стелі роблять в два і більше рівні, що додає приміщенню обсягу і створить необхідну конструктивну лінію інтер’єру.

Під час створення інтер’єру в стилі модерн потрібно віддати перевагу лініям, які повинні плавно перетікати в себе і огортати житло затишком і комфортом. Всі деталі для інтер’єру потрібно підбирати з урахуванням основних правил оформлення: ніяких строкатих і кричущих кольорів, але в той же час елегантно і по-новому. Тому текстиль підбирають або однотонний або з рослинним малюнком, але обов’язково у вигляді чудернацько переплетених гілок і стебел. Оформити житло в стилі модерн непросто, адже тут головне не упустити зв’язок зон, всіх елементів і аксесуарів, які в цьому стилі мають чільне значення. Якщо в інтер’єрі все виконано правильно і грамотно, то атмосфера такого житла нагадує музику, де все абсолютно зв’язно і елегантно.

Стиль модерн припускає змішання різних елементів і стилів. Інтер’єр, виконаний у цьому стилі, більше схожий на переплетення різних прийомів стилістики, що проявляється в небаченому малюнку паркету, а ковані перила сходів вражають своїми переплетеннями. Цей стиль створює легкий, гармонійний і комфортний дизайн, що буде ідеальним для того, хто цінє тепло домашнього вогнища.

Стиль модерн відноситься до самодостатнього і самостійного напрямку. Він може приміряти в свої інтер’єри елементи інших епох, при цьому, не порушуючи цілісності своєї ідеї, адже він їх обіграє і підганяє під себе. Цей стиль настільки різноплановий, що може догодити любителю найвигадливішого інтер’єру. Наявність великої кількості декоративних елементів робить цей стиль досить ефектним, що дозволяє підкреслити розкіш інтер’єру і його комфорт через витонченість ліній.

За для найбільш оптимального поєднання кольорів, матеріалів, та елементів декору Майстер 24 радить ознайомитись  з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй , адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Марсельський віск - Майстер 24

Правильно підібрані кольори кімнати дуже важливі при побудові комфортного простору. Існує чимало хитрих прийомів для того, щоб в невелике приміщення вдихнути світло і повітря, а простору кімнату із занадто високими стелями зробити затишнішою та теплішою.

Давайте розглянемо кілька варіантів колористичного оформлення житлової кімнати, які можуть стати в нагоді багатьом з вас під час ремонту.

Контрастні поєднання

Кімната, в якій використовується контрастна колірна гамма, завжди виглядає стильно і не може залишитися непомітною. До того ж, за допомогою поєднання відверто світлих відтінків з насичено темними тонами можна бездоганно виправити недоліки або підкреслити переваги приміщення.

Для кімнат з низькою стелею

Використовуйте густий і темний відтінок для стін, приміром, у вигляді шпалер з вертикальним орнаментом або малюнком. Можна обійтися без карниза або ж вибрати тонкий стельовий карниз, шириною не більше 5 см в тон стін. Стеля повинна залишатися світлою, а підлога, навпаки, темною. Завдяки рівному насиченому кольору і вертикальному орнаменту стіни ніби «витягуються».

Для вузьких кімнат з низькою стелею

Використовуючи ті ж прийоми, як і у першому варіанті, але доповнюючи їх контрастним світлим кольором однієї зі стін, можна візуально вкоротити занадто довгу кімнату. Можна, також, оформити вікно (якщо воно знахдиться на дальній стіні) світлими гардинами до підлоги, використовуючи стельовий карниз. Таким чином, вирішуються відразу дві проблеми: кімната здається вищою і візуально не такою видовженою.

Актуальний градієнт

Вітальня, спальня і будь-яка інша кімната, в якій використовуються різні відтінки однієї кольорової гами, виглядає гармонійно і дуже традиційно. Якщо ви є прихильником розміреного способу життя і класика вам до душі більше, ніж інші стилі, можна вибрати, наприклад, колір гіркого шоколаду для підлоги, какао для стін, і кремовий для стелі.

Розтяжка від темного тону до світлого несе в собі гармонію і умиротворення. Таке поєднання покликане збалансувати і правильно розподілити навантаження всіх горизонтальних і вертикальних площин. До цього слід додати, що таке поєднання кольору стін, підлоги і стелі чудово підійде для кімнат будь-якого типу.

Обрану гаму можна доповнити білим або темно-коричневим і чорним кольором на плінтусах, дверях, наличниках і карнизах, залежно від поставленого завдання. Кольори і відтінки для меблів та аксесуарів вибираються на ваш розсуд, але виходячи з теплової насиченості стін, підлоги і стелі.

Світло і повітря

Якщо ви вибрали темний паркет або ламінат для кімнати маленького розміру з невисокими стелями, не потрібно боятися, що колір підлоги вкраде дорогоцінні сантиметри висоти. Рекомендуємо вам виправити ситуацію, просто використовуючи тільки світлі прозорі відтінки для всіх стін, стелі і штор. Лиштви, карнизи і плінтуси також слід застосувати білі або найбільш відповідного світлого тону.

Тяжіння протилежностей

Як не дивно, але даний спосіб колірного рішення може підійти для кімнат і з високими, і з низькими стелями. Вся справа в тому, що єдиним відтінком стін повинен бути незмінно світлий чи темний, а, відповідно, підлога і стеля – протилежної стінам тони.

Для кімнат з високими стелями

Для того, щоб візуально скоротити висоту кімнати, виберіть темні кольори для обробки підлоги і стелі. І пам’ятайте, що холодний відтінок має здатність віддаляти, а теплий, навпаки, наближати об’єкти і поверхні.

Для кімнат з низькими стелями

Для того, щоб застосувати цей спосіб, вам знадобитися сконструювати два рівня стелі над головою. А сенс полягає в тому, щоб перший (базовий) рівень забарвити в темний холодний відтінок, а другий (підвісний) рівень зробити світлим. Такий прийом візуально підніме і поглибить невисоку стелю. Світлі стіни розширять простір, а темна підлога врівноважить навантаження верху кімнати.

Марсельський віск - Майстер 24

Поєднання рожевого і сірого кольорів по праву вважається одним з найпопулярніших. Змінюючи співвідношення цих кольорів, можна зробити інтер’єр як більш ніжним і чуттєвим, так і навпаки – надати йому серйозності і аскетичності. Причому, в будь-якому співвідношення обидва кольори виглядають виграшно, адже сірий колір в цьому дуеті стає менш формальним і витриманим, а рожевий набуває відсутньої виразності і яскравості.

У продовженні серії статей на тему красивих поєднань кольорів, ми розкриваємо деякі секрети комбінування різних відтінків рожевого і сірого кольорів, які підкреслять і прикрасять будь-яке приміщення, починаючи від спальні і закінчуючи кухнею.

Світові дизайнери радять ретельно підходити до вибору кольорів та відтінків, та хоча би поверхнево ознайомитись з східним мистецтвом оформлення інтер’єрів фен-шуй, адже це ваша домівка і вам повинно бути комфортно.

Блідо-кораловий і сірий мармуровий

Дане поєднання вибирають прихильники тонких продуманих стилів в інтер’єрі, так як ці відтінки досить складні і багатоликі. Найчастіше без безпосередньої допомоги дизайнера-колориста не обійтися. Але якщо ви все-таки маєте намір розібратися в тонкощах підбору потрібного тонового поєднання, враховуйте такі нюанси:

  • Щоб вибрати правильний відтінок коралового кольору, який, до слова, цілком яскравий і грайливий, потрібно подивитися на найсвітліший пастельний його тон в колірній палітрі. До того ж, існує чимало відтінків, що імітують різні фактури і походять від пастельної гами, а саме: сріблястий рожевий, іскристий кораловий, бархатистий або перловий.
  • Це ж зауваження застосовне при підборі сірого відтінку в поєднанні з блідо-кораловим. Дивлячись на мармурову статую, можна без зусиль відмітити, як один колір в матеріалі перетворюється в другий, а потім в третій. Звідси випливає, що сіра оббивка дивана може містити в собі блакитні, пісочні та білі нитки.

Поєднувати настільки складні відтінки в інтер’єрі дуже захоплююче, і результат обов’язково вас здивує.

Лососевий і сіро-блакитний

М’який відтінок рожевої гами майже завжди присутній в палітрі виробників тканин і шпалер, тому його не складно буде підібрати, якщо ви шукаєте хороше поєднання для сірих кольорів кімнати.

Добре, якщо вибране вами поєднання буде підкріплено візерунком і фактурою. Наприклад, можна постелити шовковистий килим мерехтливого сірого кольору з контрастним білим орнаментом.

Також, успішним буде застосування декількох сірих і рожевих відтінків в якій-небудь з кімнат. Так, ніжно-коралові крісла прикрашайте подушками більш насиченого рожевого кольору.

При оформленні спальні можна пограти з відтінками сірого як основного кольору, підбираючи більш світлий для стін, а темний – для меблів та текстилю. Зробити гарний акцент можна за допомогою лососевого відтінку для однієї зі стін або узголів’я ліжка.

Карамельний рожевий і світло-сірий

Ті, хто скажуть, що таке поєднання годиться лише для дитячої кімнати, будуть праві, але лише частково. Адже воно стане в нагоді при оформленні спальні, або як миле рішення для невеликої вітальні. Відтворити одухотворену атмосферу в якому-небудь з приміщень вашого будинку можна за допомогою легких сірих і ніжно-рожевих відтінків.

Як було вже сказано, в межах кімнати можна застосувати рожево-сіре поєднання в будь-яких пропорціях і предметах. Так, використовуйте ніжний льодяниковий тон в текстилі, декорі, чохлах для меблів, основою для них стане сірий на стінах або на підлозі.

Строгу, дещо «аскетичну», вітальню, де нейтральні сірі відтінки переважають, можна візуально зробити більш легкою, прикрасивши вікна струмливими шторами перлинно-рожевого кольору.

Рожево-ліловий і графітовий

Поєднання даних відтінків особливо добре виглядає, наприклад, в стилі мінімалізм, в якому відсутність вигадливих форм і деталей компенсується за допомогою активних кольорів. В даному випадку не можна сказати, що основну роль бере на себе холодний відтінок рожевого, оскільки красивий графітовий колір тут далеко не випадковий.

Якщо послідовність використовується в приміщенні кухні, потрібно заздалегідь купувати матеріали і меблі необхідних відтінків. Коли темно-сірий активно присутній в основних кухонних меблях, рекомендується доповнити його такими ж «вагомими» об’єктами, наприклад, рожевим міні-диваном або м’яким куточком, фартухом в робочій зоні.